top of page

מוצרים

אתגר 12 השבועות

פלטפורמה אינטראקטיבית מבוססת ווצאפ לשדרוג חווית הלמידה בתוכניות פיתוח מנהלים

Image-empty-state.png

Actee Change Game

סימולציה ממוחשבת להתנסות בניהול שינוי

Image-empty-state.png

Spryng.io

סקר עמדות מתקדם המותאם לסביבת עבודה מורכבת

Image-empty-state.png

תכנון תרחישים

כלי ניהולי לקבלת החלטות בתנאי אי-וודאות

Image-empty-state.png

פתרונות

מורכבות

מורכבות

עולם הניהול עובר מהפכה. מתחת לאף שלנו מתרחש שינוי רדיקלי בתפיסת תפקיד המנהל.

במקום בקרה, שליטה והירארכיה מנהלים נדרשים לחזק יכולות של שיתוף, יצירה-משותפת ואינטראקציה בינאישית. במקום קבלת החלטות מבוססת ניסיון, מנהלים נדרשים לקבל החלטות על בסיס 'חוכמת המונים' ארגונית.

אבל, למרות האתגרים שהיא מציבה, סביבה מורכבת אינה כאוטית. היא מאפשרת, דווקא, לעשות שימוש בכלים יעילים – אם כי שונים מהמקובל – בכדי לקבל החלטות, להנהיג שינויים ולאפשר ביצוע וניטור אפקטיביים. אנחנו מציעים מגוון פתרונות המסייעים ללקוחותינו בהתמודדות עם מציאות הניהול המורכבת ומשלבים בעשייה שלנו כלים וטכניקות פעולה לניהול אפקטיבי בתנאי אי-וודאות.

פיתחנו תכנית הכשרה ייחודית למנהלים בנושא של ניהול בתוך מורכבות, המסבירה בשפה פשוטה מהי מורכבות וכיצד היא משפיעה על הסביבה הניהולית בה אנו מלמדים את המנהלים להשתמש בטכניקות לניתוח מצבים מורכבים ולעבוד עם כלים יישומיים להתמודדות עמם.

מורכבות היא תחום ההתמחות שלנו. את הפרויקט הראשון שלו, בגישת המורכבות, הוביל ירון כבר בשנת 2008 ומאז רכשנו לעצמנו שם של מומחים להתנהלות בסביבה מורכבת. יש לנו ניסיון מעשי רב בפרויקטים בהם יישמנו היבטים של ניהול בתוך מורכבות ואנו מקיימים שיתופי פעולה עם חברות ייעוץ מובילות מחו"ל, כדוגמת Cognitive Edge ודייב סנאודן העומד בראשה.

מורכבות
מורכבות

שינוי

שינוי

הובלנו בהצלחה תהליכי שינוי רבים. גדולים וקטנים, מורכבים ופשוטים, מקומיים ומערכתיים.

התובנה שלנו מכל אחד מתהליכי השינוי שהובלנו הייתה תמיד זהה: כשמדובר בשינוי, האינסטינקט הראשוני של הארגון הוא לדבר אל ההיגיון של העובדים, אבל המציאות מוכיחה שאנשים משתנים כאשר מדברים אל הרגשות שלהם.

למדנו ששינוי מוצלח מתרחש כשהנהלת הארגון מתווה מסגרת ברורה לשינוי אך מאפשרת לכל מי שמעורב ומושפע ממנו לקחת חלק ביצירה משותפת של תמונת השינוי, לצד חופש החלטה ושיקול דעת בגיבוש דרך יישום השינוי בפועל. ראינו שככל שיותר אנשים בארגון מרגישים שניתנה להם הזדמנות אמיתית לקחת חלק בעיצוב השינוי, כך גדלה מידת המחויבות שלהם, פוחתת רמת הציניות וגובר האמון בתהליך השינוי.

אנחנו מציעים דרכים יצירתיות ולא-שגרתיות לניהול שינוי ארגוני, דרכים שמותאמות למאפייני הסביבה המורכבת. אנחנו עובדים עם מודלים לעיצוב התנהגות (behavioral design), כי מחקרים מוכיחים שאנשים משנים הרגלים כאשר ברור להם מהן ההתנהגויות המצופות מהם. אנחנו מאיצים שינוי דרך הדבקה ויראלית, כי להתנהגות יש כוח מדבק ולמדנו שאנשים יהיו מוכנים לאמץ התנהגות של האחר כל עוד האחר פועל באופן אותנטי. אנחנו מבינים ששינוי הוא דרך חיים ולא אירוע חריג שיש לו התחלה, אמצע וסוף וכך אנחנו מנהלים אותו.

שינוי
שינוי

מנהלים

מנהלים

אנחנו עובדים עם מנהלים. בכל הדרגים ובכל התפקידים, אחד על אחד או בקבוצות.

אנחנו מבינים שאי-וודאות היא חלק אינטגראלי מהניהול ולכן אנחנו לא עובדים עם מודלים "מוכחים" או עם מתכונים בטוחים להצלחה. לא כי אנחנו לא רוצים בהצלחת הלקוחות שלנו – להיפך, דווקא בגלל שאנחנו מבינים שרוב 'ספרי הבישול' הניהוליים לא רלבנטיים יותר.

אנחנו כן באים עם תפיסה מגובשת המבוססת על הגישות המתקדמות ביותר בעולם של ניהול ומנהיגות שיתופית. בין אם בעבודה אישית או קבוצתית, אנחנו מעודדים סקרנות ומעוררים מוטיבציה לחקירה אישית של התפקיד. אנחנו משתדלים פחות לעסוק בתיאוריות ויותר בהתנהגות של העולם האמיתי.

תכנית פיתוח המנהלים הייחודית שלנו היא מדויקת וממוקדת ובעיקר שומרת על איזון בין כלים פרקטיים לבין התבוננות עצמית והעברנו אותה  עשרות פעמים בארגונים רבים, ביניהם לא מעט חדי-קרן בהיפר צמיחה.

לאחרונה פיתחנו את אתגר 12 השבועות פלטפורמה אינטראקטיבית מבוססת ווצאפ, השומרת על רציפות הלמידה וההתנסות של המנהלים בין המפגשים באופן שמשדרג משמעותית את חוויית הלמידה בתוכנית.

מנהלים
מנהלים
bottom of page